KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12275267
nr 1227 5267
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Signerad, Skördetid. Olja på pannå, 45x53
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 januari 2019
kl 20:00:11
28/12 22:46:28